Poliüretan Sprey Nedir ?

Poliüretan Sprey yalıtım  köpük izolasyonu  Çatı Yalıtımı ,Teras Yalıtımı, Temel  Yalıtım ve Perde Betonlarda Isı Yalıtım uygulamasına olanak sağlayan yeni nesil bir yalıtım malzemesine verilen isimdir Bu uygulamasının yalıtımda tercih edilmesinin en büyük sebebi yüksek yoğunlukta olaması ek yerinin olmaması ve ısı köprülerine izin vermemesidir.Sadece poliüretan sprey uygulaması tek başına su yalıtımı ve ses yalıtımı yapmamaktadır.Fakat ciddi derece su ve ses yalıtımına fayda sağlayan bir uygulamadır.Bu uygulama sprey olarak tatbik edildiğinden dolayı bir çok alanda sorunsuz olarak uygulanabilir.Ülkemizde ve dünyada  uygulama alanları oldukça geniştir ve en çok tercih edilen ısı izolasyon maddesidir.Yıllar boyunca poliüretan sprey sistemlerine yeni uygulamalar ve uygulama teknikleri uygulanmıştır. Başta işkenceler yaşanmıştır. Teknoloji ilerledikçe ve yeni kimyasal çeşitlilik arttıkça, poliüretan sprey maddesi çok tercih edilen yalıtım malzemesi haline gelmiştir. Poliüretan Sprey ısı izolasyonunun ana hammadde’sinden bahsetmek olursak  : Bu maddenin kimyasal uygulaması sprey  köpük şeklinde uygulanır. Yüksek boşluklardaki hızlı boşlukların içindeki su sızıntılarını önlemektedir.Ayrıca yapılan uygulama b2 alev yürütmez sınıfına ait olmakla beraber marina grubu dediğimiz b1 alev almayan sınıfı da mevcuttur.

Poliüretan Sprey  Nasıl uygulanır ?

Poliüretan Sprey deneyimli uygulama ekibimiz tarafından yüksek basınçlı poliüretan püskürtme özel tabanca sistemi ile püskürtülerek uygulanır. Makinelerimiz tamamen mobil mobil cihazlarımızla taşınmaktadır. Gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra, malzemenin püskürtülmesi ortalama kalınlığa göre başlar. İlk önce püskürtme ile poliüretan köpüğü, yüzeye yapışmayı etkinleştirmek için astar olarak atılır. Sıvı durumda, püskürtülen malzeme yüzeye% 100 yapıştırılır. Yapışmak için herhangi bir ilave yapıştırıcıya ihtiyaç yoktur.Arzulanan kalınlık nedir, poliüretan köpüğü katlara püskürtülür, son tüketir. 2-3 saniye gibi kısa bir sürede kendi hacminin yaklaşık 30-40 katına ulaşır ve poliüretan köpük oluşumu gerçekleşir. Poliüretan Köpük de tamamlanmış ve dönüşüm tamamlanmıştır.

Uygulandıktan Sonra

Poliüretan köpük uygulandıktan sonra, köpekler ilave edilirse, 24 saat boyunca olgunlaştırılması ve içinde reaksiyon meydana gelmesi yararlıdır. 750-1000 m2 / gün uygulama kapasitesi bulunmaktadır.Poliüretan Sprey Yalıtım Uygulama gezici mobil araçlarımıza yerinde imalat esasına dayalı olarak uygulanmaktadır. Makine ekipmanlarımız 380 Wolt elektrik ile çalışmaktadır.Deneyimli  mesleki sertifika ve ustalık belgelerine sahip uygulama ekibimiz tarafından yüksek basınçlı poliüretan köpük püskürtme makineleriyle tabanca vasıtasıyla uygulanacak alana püskürtülerek uygulanır.Püskürtme işleminden sonra kısa sürede reaksiyona giren iki bileşen son halini alarak kendi hacminin yaklaşık 35 – 40 katına çıkararak köpük şeklini alır.Uygulamada talep edilen kalınlık ne kadar ise üzerine katlar üstüne sıkılarak son şekle gelir.Uygulamanın üzerinde gezilecek ise yada üzerine ek bir işlem yapılacak ise tam olarak reaksiyonun bitirebilmesi için 24 saat beklenmesinde fayda vardır.

Poliüretan Sprey Özellikleri Nelerdir ?

Poliüretan Sprey  Uygulaması ,binaları depremlerden ve korozyondan korumak için binanın ömrünü kullanın. Binaların çatıları, üsleri ve üsleri duvarların ön bölümlerinde kendilerini izole etme şansına sahip değildir. Bu nedenle duvarları dışarıdan, sıcaktan ve sudan ayırmak gerekir.

Binaların, panjurların, perde betonlarının ısı yalıtımının yanı sıra su izolasyonuna katkıda bulunur. Genel olarak, bodrum katlarındaki nem ve nemin nedenleri izole edilmez. Poliüretan sprey yalıtımı, anti-korozyon özelliği. Uygulanan binaların ısı neminden ve korozyondan uzun yıllar korunduğu poliüretan köpük gözlemlenmiştir.

Yalıtım uygulaması bir çok alanda sorunsuzca ve uzun yıllar kullanılmaktadır. Yalıtım İzolasyon Uygulamamız tam donanımla mobil araçlarımızla alanında uzman teknik kadromuz ile hızlı ve kesintisiz olarak uygulamaktayız. Kayra yalıtım olarak İstanbul merkezli olan şirketimiz Türkiye’nin her bölgesine hizmet vermektedir.Her türlü sorularınız için iletişim telefon numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz aklınıza takılan ve sormak istediğiniz soruları bize yöneltebilirsiniz sizi detaylı bilgilendirme yapabiliriz.Isı izolasyon uygulamalarımız genelde binaların dış yalıtımlarında , konutların teras izolasyonların da temel inşaatlarında , besi çiftliği yapan kişilerin besi çiftliklerin tavan izolasyonların da tercih edilmektedir.Poliüretan Sprey Köpük, çok güçlü yapı özelliklerine sahiptir ve şok ve titreşimden etkilenmez.

Sprey Poliüretan Öne Çıkan Diğer Hususlar

 • Uzun yıllar dayanıklıdır , sorunsuz ısı izolasyonu sağlar.
 • Basınçlı poliüretan makinesiyle hızlı uygulanır ve kurur.
 • Ek bağlantı yeri yoktur tek başına uygulanır.
 • Nem ve mantar oluşumunu önler
 • Uygulanan yüzeyi Küf ve korazyona karşı korur, boyaya zarar vermez.
 • Betonarme yapılar , atermit ,oluklu mukavva ,ahşap alanlara mükemmel yapışır dayanıklılık sağlar
 • Uygulanan yüzeyi fiziksel çarpmalara karşı korur , güçlendirir.
 • Yatay ve Dikey zeminlere uygulanabilir , üzerinde yürünülebilir.
 • Sıvı olarak uygulandığından boşluk olmaz ısı kaybını önler
 • İşçilik ve zamandan tasarruf sağlar.
 • Sürekli Isı ve Su izolasyonu sağlar
 • Tüm yüzeyi kaplar
 • Bakteri barındırmaz
 • Kötü koku yapmaz
 • Alev almaz
 • İşçilik garantilidir.
 • Asit , baz , tuz kimyasal ortamlara dayanıklıdır
 • Sudan etkilenmez çözünme olmaz
 • Yapışma ve mekanik sabitleme gerekmeden uygulanan yüzeye yapışır
 • Havanın , suyun , tozun ve böceklerin geçmesini önler

Poliüretan Sprey Uygulama Alanları Nelerdir ?

Poliüretan Sprey  OSB altı ters tavanlarda yapılan poliüretan köpük yalıtımı uygulamalarda ulaşılması zor alanlara kadar ısı yalıtımı yapılabilmekte, ve uygulama hızlı bir şekilde bitmektedir. Bu uygulama Osb altı ters tavan yalıtımı yüksek verimlilikle sağlar.Kullanmış olduğunuz çatı katında poliüretan sprey ısı izolasyonu uygulaması çatı veya konstrüksiyon boşluklarının arasını aynı zamanda çatıdaki köşelerde olan noktalarındaki hava boşluklarını izolasyonla doldurarak mükemmel bir ısı yalıtımı sağlar. Poliüretan Sprey uygulamasından sonra isteğinize göre alçı levha lambri yada dekoratif ahşap ürünleri ile çatımızın işlemlerini sonlandırabilirsiniz.

 • Isıtılmayan çatı arası zeminlerde

Isıtılmayan çatı arası zemin ısı yalıtımı uygulaması sprey poliüretan köpük uygulamaları arasında istanbulda en çok tercih edilen uygulama alanıdır.Binamızda çatılarımız sıcak ve soğuk havalara maruz kalan alanlardır.Poliüretan yalıtımı olmayan bir çatıdan ortalama olarak yüzde 25 ısı kaybı vardır. Poliüretan sprey köpük kaplama uygulaması yekpare olması çatılarda dikme etrafını komple doldurması dip noktalara kadar ulaşarak hava boşluğuna engel olması ve en önemlisi kullanılmayan çatılarda bakteri böcek barındırmaması en çok tercih edilme sebebidir.Sprey Poliüretan Uygulaması  yapmadan önce çatıda ki bütün toz temizlenmelidir.

 • Temel ve perde betonlarda

Temel ve perde  yalıtımı yeni binaların temel ve perde betonlarının ısı yalıtımında kullanılır.Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay  temel ve perde betonlarda tek başına su yalıtımı yapmaz.Yağmur veya zemindeki suya maruz kalabilecek olan bu alan için ısı yalıtım uygulamasından önce sürme bazlı su yalıtımı mebran yada likit mebran yapılmalıdır.Fakat yalıtı uygulamasın üzerine polyürea sprey su yalıtımı uygulaması yapmayı düşünüyorsanız sürme bazlı bir yalıtım malzemesine ihtiyacınız yoktur.Temel ve perde betonlara 3 cm poliüretan köpük uygulamasından sonra 2 mm kalınlığında sprey polyürea su izolasyonu uygulaması yapılır.Perde betonlarda toprak doldurmadan yada beton dökmeden önce poliüretan ve polyürea uygulamasına zarar vermemek adına drenflex levhalar veya keçeler serilerek uygulama koruma altına alınır.

 • Trapez ve Artermit alanlarda

Poliüretan Sprey Genelde fabrika ve iş yerlerinde bulunan artermit ve trapez sac alanların çatı yalıtımlarında tercih edilir bunun sebebi ise yerinde ve hızlı bir uygulama olmasıdır.Günde 1000 metrekare bir bir alan 1 makine ile rahatlıkla izole edilebilmektedir.Ayrıca poliüretan sprey uygulaması yapıldıktan sonra edilecek olan yakıt tasarrufu kısa sürede uygulamayı amorti edecektir.Uygulama alttan veya üstten sprey olarak uygulanır anında kurur ve görüntü çirkinliği oluşturmaz doğal rengi sarı olduğundan dolayı çalışan personele ferah bir çalışma mekanı sağlar.

Önerilen uygulama kalınlığı en az 3 cm’dir.
Fiyat (yaklaşık): Ağırlık 10 TL’dir.
3 cm. Pratikte m² başına 1.5 kg tüketiliyor.
4 cm. Uygulamada m² cinsinden 2 kg tüketiliyor.
5 cm. 2,5 kg ödersiniz

Uygulama Resimleri

 

Poliüretan Sprey Yalıtım
poliüretan sprey yalıtım
poliüretan sprey yaltıım
poliüretan sprey

 

 

Poliüretan Sprey Uygulamalı Videosu

 

19 Comments

 • Ali Ermeydan

  Poliüretan sprey kaplama uygulamasının herhangi bir zararı varmıdır

 • Mehmet Kara

  poliüretan sprey yalıtımının ömrü ne kadardır

 • Sedat Yılmaz

  Poliüretan sprey gerçekten ısı yalıtımında fayda sağlıyor , verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkürler .

 • Ali Erdoğan

  Poliüretan sprey yalıtım uygulamalarında gerçekten işe yarıyor

 • Ali Kar

  işlerinizde başarılar iyi çalışmalar

 • kullanıcı

  poliüretan sprey uygulamanız yazın sıcak ortamda herhangi bir terleme v.s olur mu

 • Orhan T.

  Poliüretan spreyin m2 fiyat ne kadar

 • Mustafa

  işlerinizde başarılar

 • Oguzhan

  Teşekkürler.

 • Mehmet Özdemir

  Merhaba Poliüretan Sprey Malzemesi kullanım ömrü nasıldır , uygulandığı alanda koku terleme v.s yapar mı ?

 • Oguzhan

  Merhaba Mehmet Bey , Sprey poliüretan ısı yalıtım malzemesi uzun yıllar sorunsuzca kullanılmaktadır, uygulandığı yüzeyde terleme ve koku yapmaz .İlginize teşşekür ederiz daha fazla bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 • Ali

  İşlerinizde başarılar diliyorum Kadir Bey .

 • Mehmet Ali

  Poliüretan sprey araç içlerine uygulanabiliyor mu acaba

 • Ömer K.

  Poliüretan sprey araç iç kısmına yalıtımda uygulanabilir mi acaba ?

 • Özdemir Uzun

  Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkürler

 • Yönetici

  İlginize çok teşekkür ederiz Ali Bey.

 • Yönetici

  İlginize çok teşekkürler .

 • Yönetici

  İlginize teşekkür ederiz

 • Yönetici

  Merhaba Ömer Bey , evet araç iç kısımlarına da yalıtım olarak uyguluyoruz.

 • Bir Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.