Poliüretan Temel Yalıtımı

temel yalıtım izolasyon

Poliüretan Temel Perde Beton Yalıtımı Nedir ?

Poliüretan Temel Perde Beton Isı Yalıtımı , Poliüretan sprey uygulaması inşaat sektöründe binaların temel ve perde betonlarında katlar arasında tavan zemin ve iç duvarlarında uygulanabilir. Temel ve perde beton alanlarında geleneksel su ve ısı yalıtımlarında kullanılan yalıtım ürünlerinin ek yerlerinin olması sıcak ve soğuk havalarda genleşmesi ek yerlerinin zamanla deforme olarak açılması ve kötü işçilikten kaynaklı yapılan uygulama hataları zamanla uygulamaların yetersiz kalmasına ve binanın temelden su nem ve rutubet almasına sebep olmaktadır.

İnşaat Temellerinde Kullanımı

Poliüretan sprey püskürtme uygulaması yüksek ısıda ek yeri bulundurmadan günlük 1000 metrekare gibi uygulama hızının bulunmaması düşük ısı iletkenlik katsayısıyla bir çok temel ve perde beton uygulamalarında inşaat firmaların tercihi haline gelmiştir.

Uygulama Alanları Nelerdir ?

Poliüretan Sprey Temel ve perde beton uygulamalarında mekanik sabitlemeye veya yapıştırıcıya gerek olmadan yüksek basınçla tabanca ile uygulanan poliüretan sprey malzemesi bütün detay noktalarına girinti ve çıkıntılara kolayca nüfuz etme özelliği sayesinde yatay ve düşey fark etmeksizin iğne deliğinin bile kapandığı yekpare bir izolasyon meydana getir. Uygulama darbe titreşim ve sarsıntılardan etkilenmez esnektir bina ile birlikte çalışır.Temel ve perde beton uygulamalarında poliüretan sprey tek başına ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılmaz.Su yalıtımı için membran likit membran yada polyurea sprey uygulaması yapılmalıdır.

Mobil Uygulama Olanığı

Su yalıtımı sonrasında poliüretan sprey uygulaması yüksek basınçlı mobil araçlar ile yerinde hızlıca uygulanır.Temel ve Perde betonu uygulamalarında ise yine su yalıtımı üzerine toprak dolgu veya zeminde temel betonu öncesi keçe drenflex levhalar serilerek koruma altına alınır.

 

3 Comments

 • Ali Ermeydan

  Bilgilendirici bir açıklama olmuş teşekkürler.

 • Mehmet Kara

  işlerinizde başarılar.

 • Yönetici

  Sprey Poliüretan Temel Yalıtımı hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim menüsündeki telefon numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz. Yalıtım uygulamamızı Mobil Gezici aracımızla Türkiyenin heryerine gidiyoruz.

 • Bir Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.