Tank ve Boru İzolasyonu

tank izolasyonu

Tank ve Boru İzolasyonu Nedir 

Poliüretan Tank ve Boru İzolasyonu , Poliüretan sprey uygulaması ısı yalıtımı gerektiren tank ve borulara sorunsuz olarak uygulanır.Borular uygun kalınlıkta alüminyum sac ile kaplanır mesafe tutucu olarak yine poliüretan takoz kullanılır.Boruların ve tankların içine yerinde 45 sn’ de reaksiyona giren döküm adını verdiğimiz poliüretan sprey köpük kullanılarak iki cidar arasında başarılı bir şekilde ısı yalıtımı gerçekleşmiş olur.

Poliüretan köpük ile yapılan ısı boru ve tank yalıtımı uygulamaları hem estetik hem sağlık açısından diğer yalıtım ürünleri ile yapılabilen uygulamalardan çok farklı olmakla beraber mükemmel bir sonuç verir.

Öne Çıkan Özellikleri

Poliüretan köpük uygulamasının her ortam ve alanda sorunsuz uygulanabilir özelliği vardır. Boru izolasyonu tank izolasyonu , soğuk hava deposu izolasyonu ve özel amaçlı buzlu taşıma araçları (Balık yumurtası, kan torbası taşıma kutuları ve organ nakil ve muhafaza kutuları vb.)

Poliüretan ile yapılan boru ve tank izolasyonunda her türlü dirsek redüksiyon saplama vs alana sorunsuz uyum sağlayabildiğinden boru ve tank izolasyonunda verimli sonuçlar sağlar.

Tank ve boru izolasyonu faydaları

  • Ek yeri yoktur ve %100 ısı yalıtımı sağlanır.
  • Tankın ve borunun aşınmalardan korunur.
  • ( – ) 45C° / (+) 100 C° arasında ısıya dayanıklıdır.
  • Sudan veya nemden etkilenmez.
  • Uygulama hızlıca uygulanır ve uzun ömürlüdür[yasr_visitor_votes size="large"]

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.