Teras Yalıtımı

teras izolasyon

 Teras Yalıtımı Nedir Nasıl Yapılır

Poliüretan Teras Yalıtımı ,köpük ısı yalıtımı uygulaması ile teras katlarınızın ısı yalıtımına ve aynı zamanda su yalıtımına da  yardımcı olan tek ısı izolasyon uygulamasıdır.Poliüretan köpük uygulamasını teraslarda kullanırken uygulanacak zemindeki toz kir pas vs gibi unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır.Sorunsuz bir teras yalıtımı için uygulamadan önce nem kontrolü yapılmalı ve pislikler bertaraf edildikten sonra uygulamaya geçilmelidir.Toz ve nem barındırmayan teraslarda poliüretan sprey uygulaması %100 aderans ile yapışma sağlamaktadır.Yüksek yoğunlukta sıkılan poliüretan sprey kapalı hücreleri sayesinde su yalıtımına ciddi derecede yardımcı olur fakat burada dikkat edilmesi gereken poliüretan tek başına su yalıtımı sağlamadığı için üzerine mutlaka polyurea sprey uygulaması yapılmalıdır.

Teraslarda dikkat edilecek püf noktalar şöyledir ;

  • Poliüretan uygulanacak alanın temiz ve kuru olması gerekmektedir.
  • Yan duvar perapetlerine dikeyde en az 20 cm yükseklikte uygulanmalıdır.
  • Uygulama sprey olarak püskürtüldüğünden dolayı çevreye zararlar verebilir. Bu nedenle uygulamadan zarar görebilecek araç, cam vb. şeyler korunmalıdır.
  • Poliüretan sprey uygulaması UV ışınlarına dayanıklı değildir.Uygulamada açıkta kalacak kısım var ise mutlaka UV dayanımlı boya ile boyanmalıdır.

Teraslarda uyguladığımız ısı yalıtım uygulamasının üzerine %100 su yalıtımına olanak sağlayan polyurea yapılmalı daha sonrasında üzerine kumlu astar çekilerek direk fayans uygulanabileceği gibi dilerseniz şap atarak kalebodur, mozaik gibi yapı malzemeleri ile kapatabilirsiniz.Poliüretan sprey uygulaması teraslarda güneş ışınlarından korunduğu süre uzun yıllar ısı yalıtımı sağlar ve yalıtım değerini kaybetmez.

 

1 Comment

  • Yönetici

    Teras Yalıtımlarında Polyürea ısı yalıtım malzememizle sorunsuz uygulanarak ısı yalıtımı sağlıyoruz. Mobil Gezici aracımızla Türkiyenin her bölgesine hizmet vermekteyiz

  • Bir Yorum Yaz

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.